top of page

Vosmer Otomotiv İzmir'de Güneş Enerjisiyle Geleceğe Yatırım Yapıyor

Vosmer Otomotiv, Kendi Enerjisini Üretmek İçin Güneş Enerjisi Santraliyle 2,5 Milyon Dolarlık Yatırım Yapıyor
Vosmer Otomotiv
Vosmer Otomotiv

Sürdürülebilirlik vizyonu doğrultusunda 2023 yılında güneş enerjisi projesini hayata geçiren Vosmer Otomotiv, yenilenebilir enerji ve çevre dostu enerji sektörünün önde gelen etkinliklerinden biri olan Temiz Enerji Teknolojileri Fuarı’na katıldı. Fuar İzmir’de düzenlenen etkinlikte Vosmer Otomotiv, standında yüzde 100 elektrikli Audi Q8 e-tron modelini sergiledi.

Yenilenebilir enerji ve çevre dostu enerji sektörünün önde gelen etkinliklerinden biri olan Temiz Enerji Teknolojileri Fuarı, bu yıl ikinci kez İzmir’de düzenlendi. Fuar İzmir’de gerçekleşen etkinlikte enerji üretici ve dağıtıcıları ile mobilite çözümleri sunan firmalar yer aldı. 2009 yılından bu yana İzmir ve çevresine en kaliteli hizmeti sunan Vosmer Otomotiv, fuarda Audi markasının yüzde 100 elektrikli Q8 e-tron modelini tanıttı. Vosmer Otomotiv’in dikkat çekici standını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Ege İhracatçı Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Jak Eskinazi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Altan İnanç, Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen ile oda ve meslek kuruluşlarının temsilcileri ziyaret etti.


106 kWh (net) kapasiteye ve 582 kilometreye kadar maksimum menzile sahip olan yüksek voltajlı bataryalı Audi Q8 e-tron ile fuarda yer alan Vosmer Otomotiv’in standı büyük ilgi gördü. Özel tasarımıyla beğeni toplayan standında, geçtiğimiz yıl tanıtımını yaptığı güneş enerji santrali (GES) projesiyle dikkat çekti. Şirketin sürdürülebilirlik vizyonuyla tamamen örtüşen bu proje, aynı zamanda VW AG’nin 'Sürdürülebilir Pilot Bayii' faaliyetlerine de önemli bir katkı sağlıyor. Güneş enerji santrali projesi kapsamında 25.156 metrekarelik alana 4.290 güneş paneli kurulumu yapan Vosmer, yaklaşık 2,5 milyon dolarlık yatırımıyla yıllık elektrik ihtiyacının yüzde 160’ını karşılıyor. Uluslararası standartlara (ISO 9001:2015) göre kurulan tesis, yıllık 3 milyon 786 bin kWh enerji üretiyor.


Vosmer Otomotiv, 2009 yılından bu yana Doğuş Otomotiv ve Yüce Auto’nun Yetkili Satıcısı ve Servisi olarak İzmir ve çevresindeki otomobil tutkunlarına hizmet vermektedir. Volkswagen Binek Araç, Audi, SEAT, CUPRA, SKODA, Porsche, Volkswagen Ticari Araç ve DOD markalarıyla müşterilerine ulaşan Vosmer, 2009-2017 yılları arasında iki farklı lokasyonda faaliyet göstermiştir. 2017 yılının Aralık ayında Bornova lokasyonunun da hizmete girmesiyle birlikte Bornova, Gaziemir ve Alsancak olmak üzere toplam 45 bin metrekarelik üç farklı lokasyonda hizmet sunmaya başlamıştır. İzmir’deki bu üç lokasyonda toplam 60 bin metrekarelik alanda günlük ortalama 350 araca satış sonrası hizmet sunan ve 200 araçlık sergileme kapasitesine sahip olan Vosmer Otomotiv, sektördeki en önemli oyunculardan biri olarak öne çıkmaktadır. Müşteri memnuniyeti ve hizmette mükemmellik ilkeleri doğrultusunda çalışan Vosmer Otomotiv, yedi farklı marka ile hizmet vermektedir.Comments


bottom of page