top of page

Voltaic Systems Yeni Güneş Enerjisi Batarya İzleme Sistemini Tanıttı

ABD merkezli bir güneş enerjisi sistemi sağlayıcısı, şebeke erişimi olmayan altyapı ve endüstriyel ekipmanlar için amiral gemisi Core Solar Power Systems ürün grubu için bir akü sağlığı izleme yazılımı modülü başlattı.

Voltaic
Voltaic

ABD merkezli Voltaic Systems, uzaktan konumlandırılmış endüstriyel ve altyapı ekipmanları için güneş sistemleri geliştirmektedir. Şirket, Core Solar Power System ürün serisine bataryaların sağlığını takip etmek için izleme yazılımı ekledi. Core Solar Power ürünleri, bir güneş paneli, entegre bir su geçirmez lityum pil ve bir montaj sistemi içerir. Bu ürünler, hücresel yönlendiriciler, ağ cihazları, hava kalitesi monitörleri, dış mekan güvenlik kameraları, sulama sistemleri, iletişim ağ geçitleri ve uzaktan aydınlatma gibi altyapı ekipmanlarına güç sağlamak için geleneksel kurşun-asit pillere alternatif olarak sunulmaktadır.


Voltaic Systems'in işletme müdürü Jeff Crystal, güneş enerjisi dergisine verdiği demeçte, "Yeni izleme yazılımı, bataryanın sağlığı, sıcaklık durumu, şarj seviyesi, güneş panelleri tarafından üretilen güç ve cihaz tarafından tüketilen güç gibi önemli bilgileri kullanıcılara sağlayarak, müşterilerin dağıtımlarını anlamalarına ve karar vermelerine yardımcı olmak için geliştirildi" dedi. İzleme sistemi, hücresel ağ üzerinden anlık durum görüntülerinin yanı sıra, olası kesintileri belirlemek ve potansiyel düzeltici adımlar sağlamak için kullanılabilecek zaman serisi verilerini sağlar. Crystal şöyle diyor: "Bir müşteri, çalışma süresini korumak için özellikle yağmurlu bir hafta boyunca güç tüketimini değiştirdi. Tek bir sistem için olduğu kadar uzak cihaz filolarını yönetmek için de işe yarıyor."


Core Güneş Enerjisi Sistemi, batarya ve güneş paneline ek olarak entegre bir maksimum güç noktası izleme (MPPT) şarj kontrolörü içerir. Panel boyutları 25 W ile 200 W arasında değişirken, eşleşen bataryalar 18 Ah (5 kg) ile 100 Ah (33 kg) arasında değişir. Boyutlar 307 mm x 507 mm x 30 mm ile 586 mm x 980 mm x 30 mm arasında değişir.

Voltaic Systems ürünleri genellikle Kaliforniya merkezli Clarity Movement Co. tarafından üretilen ve hava kalitesi izleme sistemi gibi müşterilerinin çözümlerine entegre edilen ürünlerdir.


Voltaic System
Voltaic System


Comments


bottom of page