top of page

Trina Solar'dan ABD'de Yenilenebilir Enerji Zirvesi Sunumu

Trina Solar'ın Vergi Özkaynağı Yaklaşımı: Yenilenebilir Enerji Projelerine Basit ve Kazançlı Bir Çözüm

Trina Solar
Trina Solar

Trina Solar US, 2024 Yenilenebilir Enerji Gelirleri Zirvesi'nde önemli bir rol oynadı. Trina Solar Stratejik Geliştirme Müdürü Rob Gibbons, "IRA Sonrası C&I Anlaşmalarında Vergi Özkaynakları Nasıl Faktörleştiriliyor?" başlıklı panelde sektör uzmanlarıyla bir araya geldi. Gibbons, Enflasyon Azaltma Yasası'nın (IRA) güneş enerjisi ve batarya enerji depolama sistemi (BESS) projeleri üzerindeki etkisini ve vergi özkaynağı finansman stratejilerini ele aldı.


Panel, IRA sonrası enerji alıcıları için mevcut fırsatları ve yeni avantajların anlaşmalara entegrasyonunu tartıştı. Vergiden muaf kuruluşlar için çıkarımların vurgulanmasıyla birlikte, Trina Solar'ın yenilenebilir enerji sektöründeki inovasyon ve büyümeyi destekleme çabaları da öne çıktı. Rob Gibbons'un zirvedeki görüşleri, bu değişen enerji ortamında yol bulmada değerli bir perspektif sunuyor. Gibbons, "IRA'nın yatırım vergi kredileri için devredilebilirlik getirmesi, vergi sermayesi sağlayıcılarının evrenini genişletmek ve vergi sermayesi finansmanını güvence altına alma sürecini kolaylaştırmak için önemli bir fırsat yaratıyor" dedi. Geleneksel vergi sermayesi finansmanıyla ilişkili maliyet, karmaşıklık ve zamanlama nedeniyle vergi sermayesi piyasasından yararlanmamayı tercih eden çok sayıda dağıtık üretim müşterimiz olduğunu gördük. Trina'nın vergi özkaynağı yaklaşımı, müşterilerimizin güneş enerjisi projelerine sorunsuz bir şekilde dahil edilebilecek basit ve kazançlı bir çözüm sağlamak üzere tasarlanmıştır.


Trina Solar, müşterilerin proje getirilerini iyileştirmelerine yardımcı olacak bir dizi çözüm sunmaktadır. Diğer finansman çözümlerinin yanı sıra, Trina Solar ABD aktif bir vergi sermayesi yatırımcısıdır. Vergi kredisi transfer piyasası, Trina'nın müşterilerinin başarısını desteklemeye devam etmek için ABD'deki üretim ayak izine uygun olarak vergi sermayesi yatırımlarını ölçeklendirmesine olanak tanır.Comments


bottom of page