top of page

Sunman, Yüzde 19,3 Verimli 520 W'lık Camsız Paneli Piyasaya Sürdü

Güneş Enerjisi Devrimi: Yenilikçi Panel Özellikleri ve Fark Yaratan Teknoloji

Güneş Paneli
Güneş Paneli

Yeni güneş enerjisi paneli, -0.34/C sıcaklık katsayısına ve beyaz bir arka tabakaya sahiptir. Her metrekare başına 4,1 kg ağırlığındadır ve üreticiye göre, çatı yapıştırıcısı ve sökme mekanik montajı dahil olmak üzere her türlü montaj yöntemini desteklemektedir.

Çinli güneş enerjisi modülü üreticisi Sunman, 520 W'a kadar güç çıkışına sahip yeni monokristal panellerini pazara sundu. Şirketin sözcüsü, güneş enerjisi dergisine verdiği demeçte, "Yeni ürünümüz, hızlı bağlama ve çıkarılabilir mekanik montaj gibi her türlü kurulum yöntemini destekliyor" dedi. Modül, montaj donanımı ve braketle önceden entegre edilmiş olarak geliyor, bu da kurulum süresinde %40 tasarruf sağlıyor. SMH520J-12X12UW modülü %19,3'lük bir güç dönüşüm verimliliğine sahiptir. Açık devre voltajı 49.5 V ve kısa devre akımı 13.56A'dir. Yeni ürün, 2.246 mm × 1.197 x 2 mm boyutlarında ve 11,1 kg veya 4,1 kg/m2 ağırlığındadır. 144 adet yarım kesilmiş monokristal pil, beyaz bir arka tabaka, kompozit bir çerçeve ve IP 68 derecesine sahip bir bağlantı kutusuna dayanmaktadır.


Cam içermeyen güneş paneli, maksimum 1.500 V gerilime ve -40°C ile 85°C arasında çalışma sıcaklığına sahip güneş enerjisi sistemlerinde kullanılabilir. Güç sıcaklık katsayısı santigrat derece başına %-0,34'tür. Yeni modül, 25 yıllık doğrusal güç çıkışı garantisi ve 12 yıllık ürün garantisiyle birlikte gelir ve üretici, ışık yansımasını azalttığını ve yeni montaj seçenekleri sunduğunu belirttiği cam elyaf takviyeli plastik (GRP) kullanılarak üretilir.

25 yıllık süre boyunca, son güç çıkışının nominal çıkış gücünün %84,8'inden daha az olmayacağı garanti edilir.Comments


bottom of page