top of page

SolarEX İstanbul 16. Kez Güneş Enerjisi Tutkunlarıyla Buluştu

Dünyanın En Büyük 3 Güneş Enerjisi Fuarından Biri Olan SolarEX İstanbul, 16. Kez Sektör Profesyonellerini Bir Araya Getirdi!

SolarEX İstanbul
SolarEX İstanbul

Resmi açılışı 4 Nisan'da yapılan fuar, 4-6 Nisan tarihlerinde 10:00-18:00 saatleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde, uluslararası ziyaretçileri ağırlamaya devam edecek.Türkiye'nin önde gelen fuar organizatörlerinden Voli Fuar tarafından her yıl titizlikle düzenlenen dünya çapında çalışmalarıyla sektörde lider konuma ulaşan uluslararası SolarEX İstanbul, 4-6 Nisan 2024 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde güneş enerjisi sektörünü vurgulayarak gerçekleşiyor. Yeni eklenen salonlarla birlikte 65 bin m² alanda düzenlenen fuar, güneş enerjisi sektörünün dünya çapındaki profesyonellerini 16. kez ağırlıyor.

Sektörün %35'ini global markaların oluşturduğu SolarEX İstanbul, 500'den fazla dünya markasını tek çatı altında toplayarak güneş enerjisi sektöründe fark yaratmayı ve son teknoloji ürünlerin sektöre kazandırılmasına olanak sağlamayı hedefliyor.


Türkiye'nin güneş enerjisi sektöründeki potansiyelini ortaya çıkarmak ve sürdürülebilir, kapsayıcı büyüme hedefine ulaşmak için çalışmalarını sürdüren fuar, güneş enerjisinin önemini vurgulayarak dünyadaki en son gelişmeleri ve teknolojileri bir araya getiren önemli bir platform olma özelliğini bir kez daha kanıtlıyor.


SolarEX İstanbul
SolarEX İstanbul

SolarEX İstanbul, "Güneşin Merkezi" mottosuyla Türkiye'yi dünya genelinde güneş enerjisinin merkezi yapmaya hazırlanıyor! Ülkemiz, solar enerji endüstrisinde dünyanın önde gelen merkezlerinden biri haline gelirken, SolarEX İstanbul sektördeki tüm paydaşları bir araya getirerek yeniliklerin lansmanına ev sahipliği yapıyor. Sektörün yatırımcıları, üreticileri, tedarikçileri, komponent sağlayıcıları, depolama ve lojistik firmaları ile diğer ortakları, son kullanıcılara kadar tüm profesyonelleri Türkiye'nin ilk ve tek, Avrasya'nın en büyük uluslararası güneş enerjisi teknolojileri ve depolama fuarında bir araya getiriyor.

SolarEX İstanbul, dünyanın çeşitli yerlerinde yürüttüğü tanıtım çalışmalarıyla bilinirliği artırırken, İstanbul'da dünya markası firmalarıyla profesyonel yatırımcıları buluşturarak milyonlarca dolarlık anlaşmalara ev sahipliği yapıyor.


SolarEX İstanbul, Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı, 2008 yılından beri Voli Fuar Hizmetleri A.Ş. çatısı altında düzenleniyor. Yeni depolama salonunun katılımıyla birlikte, fuar Dünya'nın üçüncü, Avrasya'nın en büyük uluslararası fuar organizasyonu haline geldi. Ekolojik ve ekonomik krizlerin artmasıyla birlikte küresel enerji ihtiyaçları da artmakta, bu da kaynak tüketimi ve kirlilik sorunlarını beraberinde getirmektedir. Bu nedenle, çevreci ve güneş enerjisi kaynaklarıyla alternatif yenilenebilir çözümler arayışı giderek artıyor. SolarEX İstanbul, sektördeki deneyimli ve uzman kadrosuyla, tüketicilerin güneş enerjisiyle ilgili tüm beklentilerini karşılamayı hedefliyor. 2024 yılı itibariyle depolama çözümlerini de kapsayan fuar, sektörün tüm ihtiyaçlarını tek bir etkinlikte buluşturmayı amaçlıyor. Bu etkinlik, küresel ölçekte güneş enerjisiyle ilgili yatırım fırsatlarını arayan yatırımcılara önemli bir platform sunmaktadır. SolarEX İstanbul, sektöre ışık tutan konferans oturumlarıyla fuarla eş zamanlı olarak gerçekleştiriliyor. Uluslararası dernek başkanları ve sektör profesyonelleri, çevre dostu global çözümleri masaya yatırıyorlar. Fuarın 16. yılında düzenlenen konferans programları, PVEL, TASİP, AREC, TSE, AVERE, GÜVEN İSLAMOĞLU, SOLAR 3GW, TESAB, DESBAŞ, MUSİAD, GEFF TÜRKİYE, GÜNEŞDER, YEYKAD, SOLAR VİZYON, ECOMUSE, ENERJİ DEPOLAMA ENDÜSTRİLERİ DERNEĞİ, PİLDER, SHURA, İBESA, EDSİS gibi önemli kuruluşların oturumlarına ev sahipliği yapıyor.


SolarEX İstanbul, global yatırımlar için daha güçlü adımların atıldığı bir platform olma özelliğini taşıyor. Temiz, yenilenebilir enerji ve sürekli bir enerji kaynağı olan güneş enerjisinin önemini vurgulayan fuar, çevre dostu çözümlerle sektörü bir araya getiriyor.

04-05-06 Nisan 2024 tarihlerinde İFM-İstanbul Fuar Merkezi’nde devam edecek olan fuar, tüm güneş enerjisi sanayisini bilinçlendirmeyi ve sınırsız, akılcı enerji çözümleri sunmayı hedefliyor.Comments


bottom of page