top of page

Nautilus, Illinois'te 75 MW Güneş Enerjisi Satın Aldı

Güncelleme tarihi: 8 Şub

New Jersey merkezli güneş enerjisi şirketi Nautilus, Orta Batı'da genişleme hedeflerini güçlendirmek amacıyla Illinois'te 75 MW'lık bir portföyü satın alarak büyümesini sürdürüyor.

Şirket, Salı günü, eyalet genelinde konumlanmış 16 güneş enerjisi projesinde 75,6 MW'lık bir portföyünü bünyesine kattığını duyurdu. Bu projelerin 2025 ile 2027 yılları arasında faaliyete geçmesi planlanıyor.


Nautilus solar array in Clifton Park, NY
Nautilus solar array in Clifton Park, NY

Nautilus'un İş Geliştirme Direktörü Jeff Lee, "Bu satın alma, Illinois pazarına önemli bir taahhüt anlamına geliyor ve Nautilus'un Orta Batı genelindeki etkisini genişletme konusunda kilit bir adım" dedi. Lee, "Bu satın almanın ölçeği, Nautilus'un güçlü yeteneklerini yansıtıyor ve projeleriyle aboneleri arasında ülke genelinde öncü bir konumda olduğumuzu bir kez daha ortaya koyuyor" şeklinde ifade etti.


Nautilus, şu anda 10 eyalette güneş çiftliklerini işletiyor ve projelerinin hayat döngüsü boyunca finansman, geliştirme, bakım ve müşteri hizmetlerini yönetiyor. Şirket, Illinois'teki portföyünün uzun vadeli sahibi olacak, inşaat süreçlerini denetleyecek, uzun vadeli performansı sağlayacak ve müşteri aboneliklerini etkili bir şekilde yönetecektir. Projeler, Ameren ve ComEd hizmet müşterilerine elektrik faturalarında tasarruf sağlamanın yanı sıra temiz enerji üreterek yaklaşık 10,000 ev ve ticari işletmenin enerji ihtiyaçlarına çözüm sunacaktır. Projeler, Illinois'in güneş enerjisi programı kapsamında nitelikli olarak kabul edilerek, eyaletin 2030'da %40 ve 2040'ta %50 olan yenilenebilir enerji hedeflerine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Illinois, Orta Batı'daki yenilenebilir enerji genişlemesi konusunda lider konumunda olan hızla büyüyen güneş enerjisi pazarlarından biridir.


Nautilus'un İş Ortaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Eric Paul, "Illinois'in iddialı yenilenebilir enerji hedefleri, çevre ve enerji adaletine olan bağlılığın bir yansımasıdır. Nautilus olarak, bu değişimde liderlik yapmaktan gurur duyuyoruz" dedi. Paul, "Odak noktamız sadece temiz enerji üretmek değil, özellikle düşük ve orta gelirli arka planlardan gelen Illinois sakinlerine, özellikle de tarihsel olarak dezavantajlı topluluklara maliyet tasarrufları sunmaktır" şeklinde konuştu.


Güneş enerjisi programları, yenilenebilir enerji sektöründeki en hızlı büyüyen alanlardan biridir ve yerel olarak üretilen, uygun fiyatlı temiz enerjiyi topluluklara ve işletmelere sunarak sürdürülebilir kalkınmayı teşvik eder. Güneş enerjisi projelerinin geliştirilmesi, istihdam yaratma, ekonomik büyüme ve sorumlu arazi kullanımı gibi faktörlerle birlikte topluluklarda katılımı artırarak işbirliğini destekler.
コメント


bottom of page