top of page

MAN Türkiye Fabrikası Yüzde 45 Güneş Enerjisi Kullanıyor

MAN Türkiye'den Büyük Adım: Ankara Fabrikasına Güneş Enerjisi Santrali

MAN Türkiye
MAN Türkiye

MAN Türkiye A.Ş., sürdürülebilirlik vizyonu doğrultusunda önemli bir yatırıma imza atıyor. Ankara fabrikasının çatısına Astronergy garantisiyle 6,9 MWp kapasiteli Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulumu gerçekleştiren şirket, temiz enerjiye yönelik iddialı hedeflerine bir adım daha yaklaşıyor. 1966 yılında Türkiye'de faaliyete başlayan MAN Türkiye A.Ş., Almanya dışındaki ilk üretim tesisi olma özelliğini taşıyor.


MAN'ın "Sürdürülebilir Enerjiye Dayalı Temiz Ulaşım Çözümleri" sloganı ve Volkswagen Grubu'nun küresel sürdürülebilirlik vizyonu doğrultusunda hayata geçirilen proje, Türkiye'deki global enerji firması Astronergy iş birliğiyle gerçekleştiriliyor. Projede şu ana kadar devreye giren 6 MWp'lik kısım, çevreye 4.970 ton karbon salımının engellenmesine katkı sağlıyor. Çatıya yerleştirilen 12.803 güneş paneli ile temiz enerji üretimine yönelik bu adım aynı zamanda "Yenilenebilir Enerji Tedarik Anlaşması" kapsamında Türk mevzuatına uyumlu hale getiriliyor. Bu çaba, şirketin enerji maliyetlerinin bir kısmını 10 yıl boyunca sabitleme hedefine de hizmet ediyor.


Dünya genelinde artan sürdürülebilirlik talepleri, MAN Türkiye'nin sektörde öncülük etme çabasını daha da önemli hale getiriyor. Özellikle küresel ısınma ve iklim değişikliği gibi sorunlar, temiz enerjiye olan ihtiyacı arttırıyor. Bu bağlamda şirket, elektrikli araç üretimiyle iklim-nötr taşımacılığın öncüsü olmanın yanı sıra tesislerinde daha fazla temiz enerji kullanımı konusundaki projeleriyle de dikkat çekiyor. MAN Türkiye'nin sürdürülebilir enerjiye dayalı üretim konusundaki çabaları, sektörde öncü bir marka olarak geleceğe yönelik taahhüdünü gösteriyor.


コメント


bottom of page