top of page

İndus Towers, NTPC ile Yenilenebilir Enerji İşbirliği

Yenilenebilir Enerjiye Odaklı Indus Towers: Stratejik İşbirlikleri ve Ar-Ge Girişimleri

Yenilenebilir Enerji
Yenilenebilir Enerji

Indus Towers Ltd, Hindistan'ın lider mobil telekomünikasyon altyapı sağlayıcılarından biri olarak, Ulusal Termik Enerji Şirketi'nin (NTPC) bir yan kuruluşu olan NTPC Green Energy ile şebekeye bağlı yenilenebilir enerji projelerini geliştirmek için bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladı. Bu işbirliği, Indus Towers'ın Net Sıfır hedefleriyle uyumlu olarak, ülke çapındaki operasyonlarında yenilenebilir enerji kapasitesini önemli ölçüde artırmayı amaçlıyor. Ayrıca, bu ortaklık Indus Towers'ın kule, güç ve alan çözümlerini akıllı şehirler ve yeşil teknolojilerdeki yeniliklerle entegre etme stratejik bir adımı temsil ediyor.


Indus Towers, amiral gemisi KSS Programı - Pragati ile yenileneblir enerji kaynaklarında araştırma ve geliştirmeyi teşvik ediyor. Bu kapsamda, Madras'taki Hindistan Teknoloji Enstitüsü'nde Güneş Entegrasyonu ve Batarya Yönetim Sistemi ile Yeşil Hidrojen için Ar-Ge Laboratuvarlarının kurulması gibi çığır açan bir girişim gerçekleştirildi. Tesislerin açılışı, Indus Towers'ın Düzenlemeden Sorumlu Başkanı Manoj Kumar Singh ve IIT Madras'tan Profesör Raghunathan Rengaswamy ile Profesör R. Sarathi tarafından gerçekleştirildi.


Laboratuvarlardaki Yeşil Hidrojen Mikro Şebekesi, yenilenebilir enerji kaynaklarından hidrojen üretmek için tasarlanırken, Batarya Mühendisliği Laboratuvarı, özellikle elektrikli araçlardaki (EVs) bataryaların çeşitli stres koşulları altında verimli ve güvenli performans göstermesini sağlamak için gelişmiş Batarya Yönetim Sistemleri geliştirmeye odaklanıyor. Bu girişimler, Hindistan'ın enerji bağımsızlığına doğru ilerleyişinde önemli bir rol oynamaya hazırlanıyor.Comments


bottom of page