top of page

Hindistan'ın 10 Milyon Eve Çatı Üstü Güneş Enerjisi Kurma Planı

Güncelleme tarihi: 28 Şub

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Pradhanmantri Suryodaya Yojana planını konutlarda güneş enerjisi için başlatmıştır. Hindistan'daki evler teknik olarak 640 GW'den fazla çatı üstü güneş enerjisi kurabilirler.

Hindistan Hükümeti
Hindistan Hükümeti

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Pradhan Mantri Suryodaya Yojana programını duyurdu. Bu program kapsamında 10 milyon ev çatı üstü güneş enerjisi kurabilecek. Bu girişim, fakir ve orta sınıfın elektrik faturalarını azaltmanın yanı sıra Hindistan'ı enerji alanında kendi kendine yeten bir ülke haline getirecektir.

Ayodhya, Uttar Pradesh'ten döndükten sonra Modi, yeni inşa edilen Shri Ram Janmbhoomi Mandir'in kutsanma töreninde bir konuşma yaptıktan sonra, "Ayodhya'dan dönüşümüzün ardından aldığım ilk karar, hükümetimizin 'Pradhanmantri Suryodaya Yojana'yı başlatması olacak. Hedefimiz çatı üstü güneş enerjisi kurulumunu teşvik etmek" dedi.

"Bu, sadece fakir ve orta sınıfın elektrik faturalarını azaltmakla kalmayacak, aynı zamanda Hindistan'ı enerji alanında kendi kendine yeten bir ülke haline getirecek."
コメント


bottom of page