top of page

Güneş Enerjili Bağımsız Araç Şarj Sistemi, PairTree İncelemesi

PairTree: Solar Elektrikli Araç Şarj Sistemi - Fiyatlar ve Vergi Teşvikleri ile Güneş Enerjili Çözüm

Elektrikli Araç
Elektrikli Araç

ABD'li güneş enerjisi şarj altyapısı üreticisi Paired Power, elektrikli araçlar için geliştirdiği PairTree ile güneş enerjisiyle çalışan bağımsız bir şarj sistemi sunuyor. Çift yüzeyli güneş panelleri, 42,4 kWh depolama sistemi ve bir veya iki AC "Seviye 2" EV şarj cihazını içeren bu kurulum, ortalama dört saatte tamamlanabilir.


PairTree, güneş enerjisiyle çalışan bir EV şarj cihazı olup, elektrik şebekesi bağlantısına ihtiyaç duymaz. Bu şebekeden bağımsız ürün, uzak bölgelerde ve askeri alanlarda yedek güç sağlama kapasitesine sahiptir. Güneş kanopisi, UL 9450 listesinde yer alan bir batarya enerji depolama sistemi ve bir veya iki "Seviye 2" elektrikli araç şarj cihazı ile entegre olarak gelir. Çift yüzeyli güneş panelleri, her panelin alt yüzeyine yansıyan ışığın montaj sistemlerinden veya diğer altyapılardan gölgelenmeden ulaşabilmesini sağlayan özel bir tasarıma sahiptir.


Paired Power, çift yüzeyli panellerin PairTree'nin enerji verimini %15'e kadar artırabileceğini ve 4,6 kW'lık ünitelerinin 5,3 kW'lık bir güneş enerjisi dizisi kadar etkili performans göstermesine imkan tanıdığını açıkladı. Şirket, maksimum 42,4 kWh kapasiteli batarya enerji depolama sistemi sayesinde, ürünün günlük menzilinin 75 mil ile 230 mil arasında değiştiğini belirtti. PairTree'nin çalışma sıcaklığı -6,6°C ile 48,8°C arasında değişiyor. Kullanıcılar, şarjı telefonlarına yükledikleri bir yazılım uygulaması aracılığıyla kontrol edebilirler.


Paired Power CEO'su Tom McCalmont, pv magazine USA'e yaptığı açıklamada, her PairTree'nin benzer ticari güvenlik hizmetleri kullanılarak buluta bağlanarak çevrimiçi bankacılık sistemlerini koruduğunu söyledi. McCalmont ayrıca, "Şarj istasyonları ile buluttaki veriler arasındaki tüm trafik ve sistem performansını izlemek için sağladığımız verilere tüm erişim şifrelenmiştir" dedi.Comments


bottom of page