top of page

Greenalia, ABD'de 200 Milyon Dolar Yenilenebilir Enerji Kredisi

Greenalia'dan ABD Enerji Sektörüne Büyük Adım: 200 Milyon Dolarlık Yatırım

Yenilenebilir Enerji
Yenilenebilir Enerji

İspanyol yenilenebilir enerji şirketi Greenalia, ABD'de güneş enerjisi, enerji depolama ve rüzgar projelerini desteklemek üzere 3 yıl vadeli 200 milyon ABD doları kredi sağladı. Greenalia, ABD'deki ilk finansmanını sağladı ve bu, şirketin pazara yayılma hedeflerini yansıtan bir adımdır. Özellikle Teksas Elektrik Güvenilirlik Konseyi (ERCOT) iletim ağında 1,9 GW'lık güneş enerjisi, enerji depolama ve rüzgar projelerini destekleyen finansman, Nomura Securities International tarafından yönetildi. Bu kredi, proje ekipmanlarının yanı sıra diğer geliştirme ve inşaat giderlerini içermektedir.


Greenalia CFO'su Antonio Fernández-Montells, 'Bu operasyon, şirketin ABD'deki genişleme stratejisi için önemli bir dönemeçtir. Şu anda güneş enerjisi, rüzgar ve batarya projelerini içeren çeşitli bir 3 GW portföyü geliştiriyoruz.' dedi. Greenalia'nın ABD güneş enerjisi ve enerji depolama projeleri, Teksas'a odaklanmış durumda ve ağırlıklı olarak Greenalia Power US iştiraki tarafından yönetilen gelişme aşamasındaki projelerden oluşmaktadır. Arasında belki de en dikkat çekici olanı, şu anda kuzey Teksas'ta inşa halindeki 695 MW'lık MISAE II güneş enerjisi projesidir. Şirketin İspanya'daki geri kalan operasyonları ise 40 projelik bir portföye sahiptir. Nomura Altyapı ve Enerji Bölümü Başkanı Vinod Mukani, 'Greenalia ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz ve bu işbirliğinin, Greenalia'nın etkileyici ABD yenilenebilir enerji projelerinin tüm potansiyelini ortaya çıkarmaya yardımcı olacağına inanıyoruz.' dedi. 'Bu finansman, önde gelen yenilenebilir enerji üretim varlıklarına ve geçişi mümkün kılan altyapıya özelleştirilmiş finansman sağlama stratejimizin simgesidir.


Greenalia, ABD'deki güneş enerjisi, enerji depolama ve rüzgar projelerini desteklemek amacıyla üç yıllık 200 milyon ABD doları kredisini sağladı. Finansman, Teksas Elektrik Güvenilirlik Konseyi (ERCOT) iletim ağında 1,9 GW'lık bir güneş enerjisi, enerji depolama ve rüzgar portföyü oluşturmayı hedefliyor. Nomura Securities International tarafından yönetilen finansman, projenin tek yüklenicisi ve baş düzenleyicisi olarak hareket etti. Bu adım, Greenalia'nın ABD genişlemesi için önemli bir kilometre taşıdır, şirket şu anda güneş enerjisi, rüzgar ve batarya projeleriyle çeşitlendirilmiş 3 GW'lık bir portföy geliştiriyor.Comentários


bottom of page