top of page

Fischer ve Solarwatt'tan Yenilikçi İşbirliği Güneş Enerjisi Sistemi

Yenilikçi Güneş Enerjisi Montaj Sistemi, modüller arasındaki geçmeyi azaltarak verimliliği artırır. Kurulumu kolay ve güvenlidir, çeşitli güneş enerjisi uygulamalarında kullanılabilir.

Yeni Fenecon Fabrika Binası
Yeni Fenecon Fabrika Binası

Ankraj üreticisi, Solarwatt işbirliğiyle Fenecon'un yeni fabrika binasına güneş modüllerinin montajı için yenilikçi bir sistem geliştirdi. Fischer'ın tasarladığı bu sistem, artık birçok farklı projede de kullanılabilecek. Modüller arasındaki son derece küçük boşluklarla başarılı bir şekilde yönetiyor, montajı kolay ve tekrar sökülebilir bir yapıya sahip. Ankraj üreticisi Fischer, güneş enerjisi cephe sistemleri için dışarıdan görünmeyen ekleme raylarıyla bir sistem piyasaya sürüyor. Bu sistem, modül üreticisi Solarwatt ile işbirliği içinde geliştirildi ve çeşitli bina türlerinde kullanılabilirliği hedefliyor.


Fischer'in yan kuruluşu BWM Fassadensystem GmbH, enerji depolama üreticisi Fenecon için yeni bir fabrika binasında cephe sistemini gerçekleştirmek üzere Solarwatt ile işbirliği yaptı. Toplamda 204 kilowatt çıkışa sahip modüller, 1050 metrekarelik cephe yüzeyine başarıyla monte edildi.Arkadan havalandırmalı cepheler için özel olarak tasarlanmış ve özel bir projeye uygun hale getirilmiş bir sistem kullanıldı. Yeni fabrika binası, çelik bir yapıda cephe kasetlerine sahiptir. Cephe sistemi için, modüller bir alt yapı kullanılarak cephenin destek yapısına sabitlendi. Modül üzerine monte edilen agraflar için tam olarak uyan bir bağlantıya sahip olan ATK-103-PV profilleri kullanıldı ve yatay, açık C profilleri modüllerin asılmasını kolaylaştırdı.


Fischer'in cephe sistemleri uluslararası ürün müdürü Benjamin Orths, "Sonuç, bir ankraj tabanı olması koşuluyla konut, ofis ve ticari binalar gibi ilgili tüm alanlarda kullanılabilen tamamen güvenli bir sistemdir" diyor. "Güneş enerjisi sistemleri için alt yapımızla, zaten sızdırmaz olan yüzeyler kullanılabilir ve mevcut cepheler yenilenebilir enerji üretmek için etkinleştirilebilir."


Fischer
Fischer

Üretici, modüllerin birbirine bağlandığı agraffe sisteminin, sabitleme rayları gibi hiçbir bileşenin dışarıdan görünmediği ve kelepçe ihtiyacını ortadan kaldırdığı bilgisini paylaşıyor. Bu da münferit modüller arasındaki mesafenin azaltılabileceği anlamına gelir, böylece eksiksiz bir cephe görünümü sağlanırken sistem güvenliğinden ödün verilmez. Üretici, ilgili tüm rüzgar yüklerinin hesaplandığını ve standartlara uyulduğunu garanti eder.

Sistemin kurulumu kolay ve gerektiğinde sökülebilir. Başlangıçta çelik bir yapı üzerinde kullanılmış olmasına rağmen, tüm sağlam ankraj tabanlarında kullanılabilir. Bu da konut veya ofis binalarında güneş enerjisi kurulumların da mümkün olduğu anlamına gelir.Comments


bottom of page