top of page

ESG Şampiyonu Trina Solar'ın Sürdürülebilir Kalkınma Raporu

Güncelleme tarihi: 16 Şub

Trina Solar, Bloomberg Green ESG 50 listesinde yer alarak sürdürülebilir kalkınmayı teşvik etmedeki etkileyici performansıyla ödüllendirildi.

Bloomberg ESG Endeksi ve küresel uzman görüşlerinden elde edilen verilere dayanarak yapılan altı aylık değerlendirme sonucunda Trina Solar, 50 şirket arasında öne çıkan bir konuma sahip oldu. Uzmanlar, Trina Solar'ın üç alandaki olağanüstü performansını takdir ettiler. Şirketin 2022 Sürdürülebilir Kalkınma Raporu, kilit performans göstergeleri konusundaki kesin verileriyle Trina Solar'ı ESG alanında endüstri lideri yaptı.


Trina Solar, sürdürülebilir kalkınma konusundaki taahhütleri ve net sıfır uygulamalarındaki güçlü vurgusuyla dikkat çekiyor. Şirket, güneş modüllerinin tüm yaşam döngüsü boyunca sürdürülebilir yönetimi teşvik ediyor. Trina Solar, 2022'de ambalaj malzemelerini etkili bir şekilde takip ederek geri dönüştürmeyi başararak %80 geri kazanım oranına ulaştı; aynı zamanda PV endüstrisinde UL ve EPD Italy tarafından karşılıklı olarak tanınan ilk şirket oldu.

Trina Solar'ın Vertex modüllerinin tamamı, TÜV Rheinland'dan Karbon Ayak İzi ve Yaşam Döngüsü Değerlendirme sertifikalarını aldı. Ayrıca, Vertex N 700W, Vertex N 610 W ve Vertex 670 W modelleri, UL Solutions ve EPD Italy'den EPD sertifikalarını aldı. 2023'ün üçüncü çeyreği itibariyle Trina Solar'ın kümülatif PV modül sevkiyatı 170 GW'yi aşarak dünya genelinde 12.5 milyar ağaç dikmeye eşdeğerdir.


Trina Solar, ESG uygulamaları alanında bir dizi ödül kazandı, bunlar arasında ESG Pioneer 60 Yıllık Çevresel Sorumluluk Mükemmeliyet Ödülü, WWF İklim Çözücü Ödülü ve Forbes China'nın En İyi 50 Sürdürülebilir Kalkınma Endüstri İşletmeleri ödülü bulunuyor. Ayrıca, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi tarafından örnek bir şirket olarak kabul edildi ve Forbes China ESG 50 listesine dahil edildi.


Şirket, "Herkes İçin Güneş Enerjisi" misyonu doğrultusunda yeşil ve sürdürülebilir kalkınmayı teşvik etmeye devam edecek ve yeni enerji sisteminin net sıfır bir geleceğe dönüşümü için iş birliği yapmaya devam edecektir.


Trinasolar
TrinasolarCommentaires


bottom of page