top of page

EDF Renewables, Nevada'da 125 MW'lık Güneş Enerjisi Anlaşması

Yepyeni Bir Enerji Geleceğine Adım: Bonanza Güneş Enerjisi ve Batarya Depolama Kompleksi Clark County'de Yükseliyor!

Güneş Paneli
Güneş Paneli

EDF Yenilenebilir Enerji Kuzey Amerika, Salı günü, Nevada'daki 300 MW'lık Bonanza Güneş Enerjisi ve Batarya Depolama Projesi'nden elde edilen elektriğin Güney Kaliforniya Kamu Enerji İdaresi'ne (SCPPA) satılması için bir anlaşma imzaladığını duyurdu. Bu 20 yıllık Elektrik Alım Anlaşması (PPA), 125 MW'lık fotovoltaik (PV) üretim kapasitesini ve 65 MW'lık batarya enerji depolama kapasitesini kapsıyor. SCPPA'nın katılımcı üyeleri olan Pasadena Water & Power ve Azusa Light & Water'a elektrik tedarikinin 31 Aralık 2028'e kadar başlaması planlanmaktadır. SCPPA İcra Direktörü Michael Webster, "Bonanza projesi, SCPPA'nın mevcut yenilenebilir enerji projeleri portföyüne önemli bir katkı sağlayarak, Güney Kaliforniya Kamu Enerji Hizmetleri aracılığıyla karbonsuz bir enerji geleceğine doğru atılan adımları destekliyor. Bu anlaşma ile birlikte, SCPPA'nın toplamda 3.000 MW'ın üzerine çıkarak Güney Kaliforniya'nın kamusal enerji hizmetlerine sağlanacak yenilenebilir enerji miktarını artırmış olacağız" dedi.


Clark County'deki Güney Nevada çölünde, federal arazi üzerine inşa edilecek olan Bonanza kompleksi, 300 MW'lık güneş panelleriyle donatılacak. Bu alan aynı zamanda, 195 MW'lık dört saatlik bir batarya tesisini içerecek şekilde planlanmıştır.


Arazi Yönetimi Bürosu (BLM), geçtiğimiz yaz Bonanza önerisi için güneş enerjisi izin sürecini tamamladıktan sadece iki ay sonra, kamuya açık istişarelerde bulundu. Projenin onaylanması durumunda, inşaatın 12 ay içinde tamamlanması beklenmektedir.Comments


bottom of page