top of page

Citicore Negros'ta 69 MW'lık Güneş Enerjisi Santrali İnşaatına Başladı

Negros Occidental'da Güneş Enerjisi Devrimi: CREC'in 69 MW'lik Tesisi İnşaata Başladı

Güneş Enerjisi
Güneş Enerjisi

İş adamı Edgar Saavedra liderliğindeki Citicore Renewable Energy Corp. (CREC), Negros Occidental, Silay City'de 69 MW güneş enerjisi tesisinin inşaatına hızla devam ediyor. Citicore Solar Negros Occidental 2 tesisi, 69 hektarlık geniş bir alana yayılacak ve Enerji Bakanlığı'nın İkinci Güneş Enerjisi İhale Programı'na uygun olarak bu yıl faaliyete geçmeyi planlıyor.


CREC Başkanı ve CEO'su Oliver Tan, proje ile sadece enerji ihtiyacına katkı sağlamakla kalmayacaklarını, aynı zamanda bölgedeki sosyo-ekonomik gelişmeyi destekleyeceklerini, enerji erişimini artıracaklarını ve kendi kendine yetebilme konseptini teşvik edeceklerini vurguladı. CREC, önümüzdeki beş yıl içinde toplamda 5 GW güneş enerjisi kapasitesi inşa etme taahhüdü kapsamında, bu yıl içinde 1 GW ekleyerek projeyi 100 MW brüt kurulu kapasiteye ulaştırmayı planlıyor.


Filipin Menkul Kıymetler Borsası, CREC'in P12.9 milyarlık ilk halka arzını (IPO) onaylayarak şirketin mali gücüne olan güvenini gösterdi. CREC'in büyüme hedefleri ve sürdürülebilir enerji projelerine olan bağlılığı, bölgesel enerji taleplerine çözüm sunma ve güneş enerjisi sektöründe liderlik etme stratejisinin bir yansımasıdır.Comments


bottom of page