top of page

Brite Energy ve LG Innotek Güney Kore'de Güneş Enerjisi Anlaşması

LG Innotek ve Brookfield Renewable (BEP), Güney Kore'de 84,7 MW'lık güneş enerjisi anlaşması imzaladı.

Güneş Enerjisi
Güneş Enerjisi

LG Innotek, 20 yıl boyunca sabit fiyatlı bir anlaşma ile elektrik tedarik ederek, yılda 100 GWh yenilenebilir enerji sağlayacak. Ayrıca, yenilenebilir enerji sertifikalarını (REC) temin edecek. BEP ve LG Innotek, Güney Kore'de yenilenebilir enerji için 84,7 MW'lık bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşma kapsamında, Seul merkezli elektronik üreticisi LG Innotek, Brite ile 20 yıllık bir sözleşme imzaladı. Bu sözleşmeyle LG Innotek, yaklaşık 23.809 Koreli hanenin yıllık 100 GWh'lik elektrik tüketimine denk gelen yenilenebilir enerji tedarik etmeyi hedefliyor.


LG Innotek ayrıca, çevre dostu elektrik kullanımı veya sera gazı emisyonu azaltma başarılarını tanımak için Kore Enerji Şirketi aracılığıyla sabit fiyatlar veya spot ticaret yoluyla kolaylaştırılan bir REC akreditasyon biçimini güvence altına alacak ve tedarik edecek.

BEP, bu anlaşmayı, bağlı holdingler arasındaki işlemler hariç tutulduğunda, Güney Kore'nin yenilenebilir enerji piyasasındaki en büyük tek REC sözleşmesi olarak kabul ediyor. CEO Brian Heeseong Kim, BEP'in LG Innotek'in yenilenebilir enerjiye geçiş hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için güneş enerjisi varlıklarını aktif bir şekilde kullanarak işbirliği yapacağını" belirtti. BEP, Güney Kore'deki ilk güneş enerjisi alım anlaşmasını Nisan 2023'te duyurmuştu.Comments


bottom of page