top of page

Astronergy ve ZES Solar'dan Güneş Enerjisinde Stratejik İş Birliği

Güneşin Yükselen Yıldızları: Astronergy ve ZES Solar, Türkiye'ye 1 GW'lık Güneş Enerjisi Tedarik Anlaşmasıyla Geliyor!

Astronergy ve ZES Solar
Astronergy ve ZES Solar

ZES Solar, yenilenebilir enerji sektörünün öncü firmalarından biri olarak, dünyaca tanınmış ve güvenilir güneş paneli üreticisi Astronergy ile stratejik bir iş birliği anlaşması imzaladı. Bu anlaşma ile birlikte, ZES Solar, Astronergy'nin Türkiye'deki yetkili distribütörü konumuna yükseldi.ZES Solar, çevre dostu ve yenilenebilir enerji kaynaklarının üretimi ve dağıtımı için ürün tedariki sağlayan bir şirket olarak, dünyanın önde gelen güneş paneli üreticilerinden Astronergy ile stratejik bir iş birliği anlaşması imzaladı. İki şirket arasındaki bu anlaşma, sektörde örnek uygulamalar sergileyen ve üretim, yatırım ve satış alanlarında geniş bir deneyime sahip olan ZES Solar ile güneş enerjisinin sektörel büyümesine katkıda bulunmayı hedefleyen Astronergy arasında gerçekleşti. Bu iş birliği çerçevesinde, Astronergy’nin N-Type TOPCon teknolojisine sahip güneş enerjisi modüllerinin Türkiye'deki yatırımcılara ulaştırılması planlanıyor.


ZES Solar Genel Müdürü Evren Evcit, Astronergy'nin güneş paneli üretimindeki kalitesini vurgulayarak, yapılan iş birliği hakkında şu açıklamalarda bulundu:

ZES markamızla, yenilenebilir enerjinin önemli bir bileşeni olan güneş panellerinin tedariki için üst segmentte, kaliteli ürünleri müşterilerimize sunuyoruz. Uluslararası kalite standartlarına uygun ürün tedarikine büyük önem veriyor ve sektörde önemli iş birlikteliklerine imza atıyoruz. Dünyanın önde gelen güneş paneli üreticilerinden Astronergy ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliğinin, pazardaki konumumuzu daha da güçlendireceğine inanıyoruz. Türkiye başta olmak üzere geniş bir coğrafyada, güneş enerjisi alanında katma değerli çözümleri, yeni teknolojileri ve farklı iş modellerini sunarak sektörde öncü bir rol üstlenmeyi amaçlıyoruz.”Astronergy Yönetim Kurulu Başkanı Ercüment Kaya, iş birliği ile ilgili görüşlerini paylaşarak şunları dile getirdi: "2015 yılında Türkiye pazarındaki güneş enerjisi faaliyetlerimize başladık. 140 ülkede, 40.000'den fazla çalışanımızla global bir enerji şirketi olarak, dünyanın önde gelen güneş enerjisi üreticilerinden ve yatırımcılarından biriyiz. Ülkemizin yenilenebilir enerji altyapısına katkı sağlamak için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Bu çerçevede, sunduğumuz uçtan uca enerji çözümlerini bir adım ileri taşıyoruz."Türkiye'de güneş enerjisi sektöründe güvenilirliğini kanıtlamış, en büyük enerji yatırımcılarından biri ve en geniş satış ağına sahip olan ZES Solar ile resmi distribütörlük anlaşması imzaladık. Astronergy ve ZES Solar olarak gerçekleştirdiğimiz bu 3 yıllık anlaşma kapsamında, Türkiye ve diğer faaliyet gösterdiğimiz coğrafyalarda toplamda 1 GW'lık güneş enerjisi modül tedarik edeceğiz."

"İmzaladığımız bu anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı olmasını temenni ediyorum."dedi.Comments


bottom of page