top of page

Altus Power, 118 Milyon Dolarlık Güneş Enerjisi Sistemlerini Aldı

Vitol, ABD'deki 118 milyon dolarlık güneş enerjisi portföyünü Altus Power'a satıyor!


ABD'nin yenilenebilir enerji şirketi Altus Power, Vitol'den yaklaşık 118 milyon dolar karşılığında 84 MW'lık ticari ölçekli güneş enerjisi sistemlerini satın alarak Kuzeydoğu müşteri tabanını genişletti. 25 eyalette portföyü bulunan Altus Power, anlaşmanın New York, New Jersey ve Maine gibi Kuzeydoğu'da bulunan özellikle çatı üstü, zemin ve otopark dizilerinin karışımıyla hizmet veren binlerce yeni uzun vadeli topluluk güneş, okul bölgesi ve diğer kurumsal müşteriyi eklediğini söyledi.


Altus Power, ABD genelinde yerel olarak konumlandırılmış güneş enerjisi üretimi, enerji depolama ve şarj altyapısını geliştirir, sahibi olur ve işletir.

Altus Power'ın ortak CEO'su ve kurucu ortağı Gregg Felton, "Topluluk güneş aboneleri, okul bölgeleri ve diğer kuruluşları Altus Power'ın büyüyen müşteri tabanına ekleyen güçlü bir boru hattımız olduğumuzdan gurur duyuyoruz. Kuzeydoğu'daki bu genişleme, bu pazarlarda ek ölçek sunar ve müşterilerimize sunduğumuz hizmetleri geliştirmeye devam etmemize olanak tanır." dedi. "Bu ikili satın alma, Vitol gibi dünya çapında enerji varlık yönetimi konusunda lider bir şirketle uzun vadeli bir stratejik ortaklık olarak başlayanı temsil ediyor ve gelecekteki geliştirme varlıkları aracılığıyla ilişkimizi genişletmeyi dört gözle bekliyoruz." dedi.


Vitol'ün iştiraki VC Renewables'in başkanı David Munsky, "Bu portföyü böyle saygın bir şirkete devretmekten memnuniyet duyuyoruz. Vitol, enerji geçişine olan taahhüdünün bir parçası olarak daha büyük hizmet şirketlerine odaklanarak yenilenebilir enerji portföyünü oluşturmaya devam etmektedir." dedi.Comments


bottom of page