top of page

Alter Enersun İspanya'da 262 MWp Güneş Enerjisi Kompleksini Tamamladı

Alter Enersun, İspanya'da 262 MWp'lik La LUZ Güneş Fotovoltaik Kompleksi İnşaatını Tamamladı! Güneş Enerjisi İle Yenilenebilir Enerji Kapasitesi Arttırıldı!

Güneş Enerjisi
Güneş Enerjisi

İspanyol güneş enerjisi lideri Alter Enersun, Huelva eyaletinin güneyinde yer alan toplam sekiz tesisi bir araya getirerek 262 MWp'lik La LUZ güneş fotovoltaik kompleksinin inşaatını başarıyla tamamladı. Alter Enersun, LUZ I, II, III, IV, V, VI, VII ve VIII güneş tarlalarını içeren kompleksin şebekeye bağlanabilmesi için yüksek gerilim hattının ve trafo merkezinin kurulumunu beklediğini belirtti. Şirketin şimdiye kadar gerçekleştirdiği en karmaşık proje olarak tanımlanan 160,5 milyon Avro (174,1 milyon ABD Doları) değerindeki tesis, tam kapasiteyle faaliyete geçtiğinde yılda yaklaşık 537 GWh elektrik üretebilecek.


Alter Enersun, şu anda Huelva'da 200 MW'a kadar kapasiteyle donatılmış durumda ve bölgedeki yeşil hidrojen tesisine güç sağlamak amacıyla 360 GWh üretebilecek olan Puerto La Luz güneş enerjisi projesini geliştiriyor. Bu proje, Alter Enersun'un Endülüs Yeşil Hidrojen Vadisi'nde altyapı oluşturma hedefini gerçekleştirmek üzere İspanyol petrol ve gaz şirketi Cepsa ile yenilenebilir enerji şirketi Enagas Renovable ile kurduğu ortaklığın bir parçasıdır.Alter Enersun'un Huelva Limanı'nda hayata geçirdiği diğer projeler arasında, Endülüs'ün yükselen yeşil hidrojen endüstrisine hizmet edecek önemli girişimler bulunmaktadır. Bu kapsamda, 450 MW'lık Villanueva de los Castillejos Solar I güneş enerjisi geliştirme projesi ve 100 MW'lık Villanueva de los Castillejos Eolico I rüzgar enerjisi projesi, şirketin sürdürülebilir enerji portföyünü güçlendirmek ve bölgedeki güneş enerjisi dönüşümüne katkıda bulunmak adına önemli adımlardır.Comments


bottom of page