top of page

52 MW'lık Güneş Enerjisi Santrali İçin Anlaşma İmzalandı

PFO Energies, 60 milyon Avroluk bir yatırımı temsil eden bu güneş enerjisi projesini hayata geçirecek.

Fildişi Sahili Hükümeti ile PFO Africa*, ülkelerindeki 52 MW'lık bir güneş enerjisi santrali için bir işletme hakkı anlaşması ve elektrik alım anlaşması (PPA: EAA) imzaladılar. Bu 25 yıllık anlaşma, güneş enerjisi santralinin tasarımı, finansmanı, inşaatı, işletimi ve devri konularını içermektedir.


PFO Africa*
PFO Africa*

Anlaşma, PFO Africa'nın iştiraki olan PFO Energies ile yapılmıştır ve Batı Afrika'da temiz elektriğe erişimi artırmayı hedefleyen sürdürülebilir altyapı geliştirme konusunda uzmanlaşmış bir şirkettir. Bu proje, Fildişi Sahili'nde yerel bir bağımsız enerji üreticisi tarafından gerçekleştirilen en büyük güneş enerjisi santrali inşaat projesi olacaktır.


Güneş enerjisi santrali, ülkenin kuzeyindeki Tchologo bölgesinde yer alan Sokhoro'da konumlanacaktır. Uygulama aşamasının 2024 yılının ikinci yarısında başlaması ve 14 ay içinde tamamlanması planlanmaktadır.


Bu proje, inşaat ve işletme süreçlerinde 600'den fazla istihdam oluşturmanın yanı sıra Sokhoro köyü ve Tchologo bölgesi için toplumsal ve sosyal projelerin hayata geçirilmesini içermektedir.


*PFO Africa: Batı Afrika'da temiz enerji projeleri geliştiren ve uygulayan bir enerji şirketinin adıdır. Bu şirket, çeşitli Batı Afrika ülkelerinde sürdürülebilir enerji altyapısı projelerini yürütmektedir.


Comments


bottom of page