top of page

3 Milyon Dolarlık Güneş Enerjisi Hibe Programı

Maryland Enerji İdaresi, Topluluk Güneş Enerjisi İçin Yeni Hibe Fonlarını Açıkladı.

Maryland
Maryland

Maryland Enerji İdaresi Direktörü Paul G. Pinsky, "Topluma yönelik güneş enerjisi finansmanının bu yeni turu, sosyoekonomik durumdan bağımsız olarak tüm Marylandlilerin temiz ve uygun fiyatlı enerji seçeneklerinden yararlanmasını sağlayarak Maryland'i daha uygun fiyatlı hale getirme taahhüdümüzün altını çiziyor" dedi. "Topluluk güneş enerjisi, evlerine güneş enerjisi koyamayan Marylandlilerin eyalet genelindeki güneş enerjisi tesislerinden daha ucuz ve daha temiz enerji elde etmelerini sağlıyor. Bu, temiz enerji geleceğimizin önemli bir parçasıdır.


Community Solar LMI-PPA Hibe Programı 2024 mali yılı için eyaletin Stratejik Enerji Yatırım Fonu'ndan (SEIF) yaklaşık 3 milyon dolarlık bir bütçeye sahiptir. Bireysel hibeler herhangi bir proje için 500.000 doları geçemez. Program, LMI topluluklarına temiz enerji abonelikleri sunan topluluk güneş enerjisi abone kuruluşlarına finansman sağlamaktadır.

Program, FY23 teklifine tarihi bir yanıt aldı ve sonuçta ilk yılda 90.685 MWh temiz enerji üreten toplam 69 MW güneş enerjisi kapasitesine sahip 60 topluluk güneş enerjisi projesini teşvik etti. Program, LMI hanelerine 43.000 MWh'den fazla enerji sağlamıştır.

Programın bu yıl da oldukça rekabetçi olması bekleniyor.


Ajans, Community Solar LMI-PPA Hibe Programı için başvuruları 29 Şubat 2024 Perşembe gününe kadar kabul ediyor. Güneş enerjisi, Maryland'de 2015 yılından bu yana Topluluk Güneş Enerjisi Pilot Programının kurulmasıyla mevcuttur. Maryland Genel Kurulu, 2023 yasama oturumunda Ocak 2025'te kalıcı bir topluluk güneş enerjisi programının kullanıma sunulmasını öngören H.B. 908'i kabul etti.Comentários


bottom of page